“Ντου” οπαδών και Μαρινάκη στον αγωνιστικό χώρο – Συγκρούσεις με την αστυνομία – Έληξε πρόωρα το ματς! (video)

Σκηνές απέιρου κάλλους στο Καραϊσκάκης.

Οπαδοί του Ολυμπιακού εισέβαλαν στον αγωνιστικό μετά τη λήξη του αγώνα με την ΑΕΚ, που τελείωσε με νίκη των φιλοξενούμενων με 3-1 και έθεσε τους “ερυθρόλευκους” οριστικά εκτός πρωταθλήματος.

Υπήρξαν συγκρούσεις με τις αστυνομικές δυνάμεις οι οποίες έκαναν χρήση δακρυγόνων, ενώ ποδοσφαιριστές αποχώρησαν τρέχοντας προς τ’ αποδυτήρια.

Στον αγωνιστικό χώρο, κατά τη διάρκεια του αγώνα, εισήλθε και ο πρόεδρος του Ολυμπιακού, Ευ. Μαρινάκης για να διαμαρτυρηθεί προς τον τέταρτο διαιτητή για το πέναλτι που δόθηκε σε βάρος της ομάδα του από τον Ιταλό κατηγορίας ελίτ διαιτητή, Μάσα, και στη συνέχεια για τη φάση του τρίτου γκολ της ΑΕΚ.

Μετά το 3-1 ο Μαρινάκης, όπως φάνηκε ζήτησε με νοήματα των χεριών του από τον διαιτητή να λήξει την αναμέτρηση δίχως να έχουν παιχτεί λεπτά των καθυστερήσεων.

Ανθρωποι των γηπεδούχων και ο Μαρινάκης, πετούσαν μπάλες στον αγωνιστικό χώρο (!) με αποτέλεσμα ο Μάσα, όπως του ζητήθηκε και βλέποντας το κλίμα, να διακόψει το ματς και να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.