Κάναντι: “Ανόητο το πέναλτι, αλλά προηγήθηκε φάουλ στον Μανδά στην ίδια φάση”

Ο Ατρόμητος ηττήθηκε με 2-1 από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και έμεινε στην 7η θέση με 21 βαθμούς, στο -3 από τον 6ο Αστέρα Τρίπολης. Μετά το ματς ο τεχνικός των Περιστεριωτών, Νταμίρ Κάναντι εξέφρασε παράπονα για τη φάση του πέναλτι, με τo οποία η Ενωση άνοιξε το σκορ.

Μεταξύ άλλων ο Νταμίρ Κάναντι τόνισε τα εξής στην κάμερα της Nova: «Νόμιζω ότι κάναμε ένα καλό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο κλείσαμε τους χώρους. Στο δεύτερο ημίχρονο ξέραμε ότι η ΑΕΚ θα ρισκάρει. Η ομάδα έπρεπε να επιτεθεί περισσότερο. Είμαι χαρούμενος για την προσπάθεια.

Ήταν απώλεια του Κυβρακίδη γιατί ξεκίνησε καλά το παιχνίδι απέναντι στον Λιβάι Γκαρσία.

Ήταν ένα ανόητο πέναλτι αλλά έγινε φάουλ στον Μανδά στην ίδια φάση. Είμαι απογοητευμένος. Πιστεύω ότι από τον Ιανουάριο έχει αλλάξει η νοοτροπία μας».