Τρεις αποβολές έδειξε ο Σιδηρόπουλος στη Ριζούπολη, με εννιά παίκτες τελείωσε η ΑΕΚ, με δέκα ο Βόλος (vids)

Print Friendly, PDF & Email

Πολλή δουλειά είχε ο Τάσος Σιδηρόπουλος στο ματς της ΑΕΚ με τον Βόλο στη Ριζούπολη, το οποίο έληξε με 2-2.

Αρχικά στο 55′ ακυρώθηκε γκολ του Μπαρτόλο για τον Βόλο, ως οφσάιντ με το σκορ στο 1-2 υπέρ των Θεσσαλών. Η απόφαση επιβεβαιώθηκε και μέσω VAR.

Στο 74ο λεπτό ο Σιδηρόπουλος απέβαλλε τον Παουλίνιο της ΑΕΚ με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Φεράρι.

Στο 86′ ήταν η σειρά του Βόλου να μείνει με δέκα παίκτες, αφού ο Σιδηρόπουλος απέβαλλε τον Κόλομπο για μαρκάρισμα στον Ολιβέιρα. Αρχικά ο Σιδηρόπουλος έδειξε κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Βόλου, ωστόσο αφού επανεξέτασε τη φάση στο VAR, έκρινε ότι το μαρκάρισμα του Κολόμπο επισύρει κόκκινη καθώς ο Ολιβέιρα ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

Δύο λεπτά μετά την αποβολή του Κολόμπο έμεινε με εννιά παίκτες η ΑΕΚ, με τον Σιδηρόπουλο να δείχνει κόκκινη κάρτα στον Σάκχοφ που απώθησε το κεφάλι του Ουάρντα, που ήταν πεσμένος!