ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ: “Το λιγότερο προκλητική η διαιτησία του Βισκαδούρου κόντρα στον ΑΟΑΝ”

Η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ με ανακοίνωσή της διαμαρτύρεται για τη διαιτησία του Βισκαδούρου στην ήττα με 2-1 από τον ΑΟΑΝ στο πλαίσιο του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά:

«Με ήττα ξεκίνησε η ομάδα μας τη διαδικασία των play out στον 8ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, χάνοντας από τον ΑΟΑΝ με 2-1 στον Άγιο Νικόλαο, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με τον Βεστάκη.

Πριν “βγει” το ημίχρονο πάντως, η ομάδα του Λασιθίου προηγήθηκε με 2-1 ενώ στην επανάληψη, η ομάδα μας θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει το ματς, αν καταλογιζόταν καταφανέστατο πέναλτι στον Νικόλτση.

Σαν ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, δεν έχουμε συνηθίσει να μιλάμε ή να βγάζουμε ανακοινώσεις για τη διαιτησία, πιστεύοντας στην αξία και την ικανότητα των διαιτητών της Κρήτης. Ωστόσο, η διαιτησία του κ. Βισκαδούρου στον αγώνα μας με τον ΑΟΑΝ μπορεί να χαρακτηριστεί το λιγότερο… προκλητική! Αυτό είναι το μόνο που έχουμε να πούμε επί του παρόντος και επιφυλασσόμαστε όπως προσφύγουμε στα αρμόδια όργανα».